Historia Al Arz

Historia firmy Al Arz, producenta wyśmienitej Tahini, sięga końca lat 80-tych. Wówczas powstała idea, która wkrótce przerodziła się w jedną z wiodących marek w dziedzinie wytwarzania idealnej pasty sezamowej.

Firma Al Arz miała swój początek w urokliwym mieście Nazaret w Izraelu w 1992 roku. To tam, Assad Zaher, postanowił wdrożyć swoją wyjątkową wizję produkcji tahini, która opierała się na specjalnej metodzie. Jego celem było stworzenie pasty sezamowej o niepowtarzalnym, świeżym smaku. Assad Zaher przede wszystkim chciał zachować naturalność. To było jego kluczowe założenie. Włożył całą swoją determinację i pasję w stworzenie małej fabryki, gdzie w tradycyjny sposób produkowana była tahina.

Początkowo, Assad sprzedawał swoją wyjątkową tahini wśród przyjaciół i rodziny. Firma miała charakter lokalny. Lata mijały, a Assad Zaher dostrzegł potencjał swojego produktu jednocześnie nadal podążał za swoją pasją. To on, jako pierwszy przekształcił swoje rodzinne przedsięwzięcie w markę o światowym zasięgu. Ze względu na potencjał jakim charakteryzowała się tahina Assada, Tahini Al Arz stało się jednym z wiodących producentów w Izraelu. Dzięki nieustannym wysiłkom całej rodziny oraz przyjaciół, Assad zaczął zdobywać uznanie nie tylko w kraju ale i na arenie międzynarodowej. Jego produkt trafił na półki wyselekcjonowanych sklepów oraz do najlepszych restauracji.

Nowy rozdział

Julia Zaher kontynuowała bogatą historię firmy Al Arz po śmierci Assad’a Zahera. Firma pod jej kierownictwem rozszerzyła swoje wpływy zarówno na rynku izraelskim jak i międzynarodowym, bez wątpienia notując znaczący wzrost sprzedaży. Nastąpił dynamiczny rozwój firmy, jednocześnie przy ogromnej determinacji Julii udało się zachować cudowny tradycyjny smak tahini.

W 2022 roku Julia Zaher została laureatką nagrody im. Hugo Ramniceanu w dziedzinie ekonomii, którą przyznał Uniwersytet w Tel Awiwie, doceniając jej przedsiębiorczość i zaangażowanie. Julia utworzyła stypendium dla studentów arabsko-izraelskich studiujących pielęgniarstwo. W tym samym roku otrzymała również tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Bar-Ilan.

al arz tahini julia zaher

Historia firmy Al Arz osiągnęła swój nowy rozdział w sierpniu 2022 roku, kiedy to firma Sugat nabyła firmę Al Arz od Julii Zaher. To kolejny krok w długiej i owocnej historii marki, która stała się prawdziwym symbolem doskonałej jakości i tradycyjnego smaku tahini na całym świecie.