Baracke Tahini – Pasta sezamowa 100%

Surowe tahini produkowane w Arakah w 100% opiera się na nasionach sezamu, stanowiących bogate źródło białka, węglowodanów, błonnika pokarmowego, zdrowych tłuszczów, witamin i minerałów.

Nasiona sezamu zachowują swoje wysokie, naturalne wartości odżywcze, pobierane z gleby, w której się rozwijają. Baracke Tahini dostarcza organizmowi obfitych ilości wapnia, żelaza, magnezu, cynku, potasu, witaminy B1 i witaminy E. Dodatkowo, tahini zawiera przeciwutleniacze i fitosterole.

Produkt ten nie zawiera żadnych dodatkowych składników poza czystymi nasionami sezamu. Jest wolny od barwników, konserwantów, tłuszczu (bez tłuszczów trans i cholesterolu) oraz nie zawiera glutenu.

Dieta bogata w takie składniki przyczynia się do utrzymania zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. W dłuższej perspektywie spożywanie surowego tahini stanowi wysokiej jakości źródło wartości odżywczych. Produkowana z szacunkiem, tahini stanowi delikatną i aksamitną pastę. Jest doskonała pod względem wartości odżywczych i mikrobiologicznej jakości, spełniającą najwyższe standardy i wymagania jakościowe.

Sezam, z którego pochodzi Baracke Tahini, importuje się bezpośrednio z Etiopii w specjalnych pojemnikach i przechowuje w kontrolowanych warunkach w odpowiednio przygotowanym do tego celu magazynie. Przechodzi on przez proces odsiewania, oczyszczania z brudu, oddzielania łodyg, pestek i ciał obcych, aby uzyskać surowy czysty sezam gotowy do dalszej obróbki.

Surowy sezam jest myty w czystej wodzie i obierany, następnie przechodzi on proces prażenia w różnych temperaturach. Ten wyjątkowy proces poprawia smak i trwałość produktu. Prażony sezam jest stopniowo mielony na różne tekstury przy użyciu tradycyjnych kamieni młyńskich. Zachowując przy tym niskią temperaturę i kontrolowane tempo, co pozwala utrzymać pierwotne wartości odżywcze ziaren.

certyfikaty-baracke

W rezultacie końcowym otrzymuje się tahini o tradycyjnym arabskim smaku. Baracke Tahini charakteryzujące się delikatną, aksamitną konsystencją, wysokimi wartościami odżywczymi oraz doskonałą jakością mikrobiologiczną, spełniające wszystkie standardy i wymagania jakościowe. Baracke Tahini spełnia wymogi związane z halal, zgodnie z normami i przepisami. Jest również Kosher Parve.

specyfikacja al arz

Skład: 100% nasiona sezamu. Pochodzenie składników: Etiopia.
Kraj producenta: Izrael. Producent: Rushdi, Izrael